Украинская Православная Церковь
Кировоградская епархия

Новости Календарь Экскурсия по храму Объявления Вопрос священнику Издательская деятельность Контакты Форум
Видеотворчество наших детей

Школьные приключения Вовочки.

Детский концерт на 1-е сентября.

Сказка от взрослых на 1-е сентября.

Паломничество в Одессу. Часть 1-я.

Паломничество в Одессу. Часть 2-я.

Наши друзья

Серце матерi

Православна Просвiта

Вопросы к священнику
25-02-14 12:00
Юлія: Доброго дня Батюшка Сергію! В мене до Вас декілька запитань: 1) Я давно вже не дотримувалась посту, в цей Великий пост я хочу поститися. Раніше в пост я споживала всі продукти рослинного походження ( ні якого м’яса та кило-молочних продуктів). Чи достатньо цього меню під час Великого посту? 2) Мені в зв’язку із станом здоров’я потрібно вживати кожен день, або хоча б через день стакан кефіру. Як в такому випадку себе вести?+ 3) Які молитви потрібно читати і скільки раз на день? Чи достатньо тих молитов які я читаю зараз – «Ранішня молитва» та «молитва на сон прийдешній»? 4) Я чула, що під час посту потрібно утримуватись від плотських втіх (подружнього обов’язку) і веселощів. Це потрібно всі днів посту, чи може є якісь дні? Дякую за відповідь.

1) Якщо Ви не будете вживати м’ясо-молочних продуктів, то цього достатньо.

2) Приписи з приводу їжі під час посту стосуються "середньостатистичних здорових" людей. Якщо людина захворіла, вона повинна лікуватися і приймати ті страви, які їй порадили лікарі. Тому приймайте кефір не як страву, а як ліки; а якщо зможете утриматись по середах і п’ятницях, то буде досить добре.

3) Які молитви потрібно читати і  скільки раз на день? Чи достатньо тих молитов які я читаю зараз – «Ранішня молитва» та «молитва на сон прийдешній»?

3) Молитви про які Ви написали ми повинні читати постійно. Але є традиція (не обов’язок!) збільшити своє молитовне правило під час посту, так само як ми посилюємо піст в їжі. Що можна додати? По-перше, читання кафизм Псалтирі; по-друге, читання Святого Письма; по-третє, читання покаянного канону чи акафісту Страстям Христовим тощо. І головне пам’ятати: не в кількості прочитаного ми повинні змагатися, а в кількості добрих справ.

4) Апостол Павло заповів: "Не вхиляйтесь одне від одного, хіба що дочасно за згодою, щоб бути в пості та молитві, та й сходьтеся знову докупи, щоб вас сатана не спокушував вашим нестриманням". (1 Кор. 7:5). Отже, якщо йде піст, то ми повинні займатися духовними справами, що вище ніж подружні стосунки. Але це повинно бути за згодою. Якщо подружжя ходить до храму і не хоче стримуватись, то їм є над чим попрацювати, але якщо хтось один є людиною не церковною, то відмова від подружніх стосунків може стати катастрофою для сім’ї. В такій ситуації потрібна розсудливість: і відмовлятись не можна і постійно поступатися слабкостям іншого теж неможливо.

Календарь

Святыни храма
Фотогалерея
Рекомендуем
Посмотреть:

Утерянная добродетель


Помогите мне,
я страшно богат!


Старец Паисий и я,
стоящий вверх ногами

Послушать:

Полный юбилейный концерт
Праздничного хора
Свято-Елисаветинского монастыря

Copyright © 2012 — Все права защищены
Храм преподобного Афанасия Афонского
mail@st-afanasiy.kr.ua
Flag Counter